Australská třešeň (Martej jednokvětá, Eugenie jednokvětá) – Eugenia uniflora

Obecné informace: Tento krásný strom plodí nevelké červené až tmavě hnědé jedlé bobule. Kvete bílými květy. Má sytě zelené listy. Nově dorůstající větve bývají načervenalé.

Náročnost: Malá               

Vhodné umístění: Ideální je pokojová teplota, je vhodné bonsai umístit například k oknu, nejlépe do polostínu. Přes léto můžete bonsai přemístit také ven. Pamatujte ale na dostatečný stín.

Teplota: ideální teplota se pohybuje kolem 18°C, V zimě by nemělo místo, kam vaši australskou třešeň umístíte, teplotně klesnout pod 5°C. Strom pochází ze subtropického podnebného pásu – objevoval se v oblastech Jižní Ameriky.

Zalévání: Přes léto zalévejte bonsai častěji, pravidelně. Vyhněte se ale přelévání bonsaje. Tento strom netoleruje sůl, takže pokud máte tvrdou vodu, používejte radši destilovanou. V zimě se zaléváním můžete mírně zvolnit, pokračujte ale v pravidelnosti.

Zemina: Bohatě si vystačíte s obyčejným substrátem pro bonsaje.

Hnojení: Od jara do podzimu hnojte jednou za dva týdny tekutým hnojivem, v zimě zhruba jednou za měsíc.

Upravování: Zastříhávat můžete poměrně často, australská třešeň totiž roste poměrně rychle. Opatrně drátujte v období růstu. Její dřevo je pružné, takže se to dělá poměrně snadno. Přesazujte asi jednou za dva roky. Pro tuto bonsai se hodí prakticky jakýkoliv styl, ať už volně vzpřímený či například kaskádový.

Napsat komentář