Obecné informace: U tohoto stromu se objevují v květnu a červnu zelenožluté květy. Jeho listy mají mnoho různých tvarů, velikostí (od malinkatých po docela velké) a barev (růžové, rudé, oranžové, žluté, zelené….), v průběhu roku svou barvu mění, na podzim listy opadávají
Náročnost: Malá
Vhodné umístění: Javory se obvykle umisťují ven, a to na prosluněná místa. Tento druh není výjimkou, ale skvěle se mu daří také v polostínu. Dejte si pozor na přímé odpolední sluneční záření v létě, je totiž příliš silné. Vevnitř se Japonskému javoru příliš nedaří. Při zimních mrazech ochraňujte kořenový systém bonsaje, nebo ji přemístěte do chladné místnosti.
Teplota: Nejlépe se tomuto javoru daří v teplotách od 0°C až do cca 30°C. Nezvládají dlouhodobé mrazy. Pochází z Japonska, kde je subtropické podnebí.
Zalévání: Javor dlanitolistý je potřeba pravidelně zalévat, obzvlášť v letních měsících. Pokud ji máte umístěnou v půdě, která nedrží moc dobře vodu, je potřeba ji zalévat ještě častěji.
Zemina: Vzhledem k tomu, že Japonský javor potřebuje dostatek vody, je vhodné použít zeminu, která dobře drží vodu. Můžete použít i klasický substrát určený pro bonsaje.
Hnojení: Aby vám bonsai pěkně rostla, hnojte na jaře a v létě bonsai jednou za dva týdny, a to například organickým hnojivem pro bonsaje. Na podzim hnojení omezte. Po přesazování se hnojení vyhněte na několik týdnů.
Upravování: Tato bonsai roste rychle a na rozdíl od některých druhů je poměrně jednoduché o ni pečovat. Ideální je zastřihnout ji zjara, protože pak bude rychle růst před tím, než začne pučet. Drátovat můžete v průběhu celého roku. Mladé bonsaje přesazujte každý rok začátkem jara, ty starší, které už nerostou tak rychle, je vhodné přesazovat jednou za dva roky. Miska na bonsai by měla výt větší, než je obvyklé, většina javorů totiž chce mít větší množství kořenů. Pro tento strom se hodí velké množství stylů, například kaskádový styl.