Sakura ozdobná (Třešeň pilovitá, slivoň sakura) – Prunus serrulata

Obecné informace: V našich podmínkách neplodí. Kvete od dubna do května krásnými světle růžovými a bílými květy. Její listy na podzim opadávají, mají zelenou barvu.

Náročnost: Malá až střední 

Vhodné umístění: Sakura je venkovní bonsai. Na jaře a v létě ocení teplé počasí, v zimě zvládá krátkodobé mrazy. Tuto bonsai byste ale měli chránit před silným slunečním zářením. Snadno se spálí. Zvolte proto raději polostín.

Teplota: Sakura snese poměrně široký rozsah teplot. Nejlépe se jí bude dařit v rozmezí cca 10-30 °C pochází z východní Asie – pěstuje se v subtropech a mírném pásu

Zalévání: Sakuru je potřeba pravidelně zalévat, a to obzvlášť v teplých měsících. Půda musí být neustále vlhká. (Pozor, NE promočená nebo mokrá). Nikdy nedovolte, aby půda zcela vyschla.

Zemina: Můžete použít klasickou zeminu pro bonsaje, důležité je, aby dobře prosychala.

Hnojení: na jaře a v létě hnojte jednou za dva týdny. Na podzim hnojení omezte, a hnojte jednou za 2-3 měsíce. U třešní se může rychle stát, že jim dojdou živiny, a pak se to na nich podepisuje.

Upravování: sakuru můžete zastřihovat a drátovat, jak se vám zlíbí (přesto doporučuji volit začátek jara na hlavní úpravy), přesazujte každé dva roky na jaře. Sakura skvěle vypadá ve vzpřímeném či volně vzpřímeném stylu.

Napsat komentář