Zelkova pilovitá (Japonský jilm) – Zelkova serrata

Obecné informace: Zelkova má jednoduché oválné lysé listy. Přes léto jsou tmavě zelené, na podzim se mění na oranžové, červené, žluté a fialové. Jeho kůra je šedá.

Náročnost: Malá

Vhodné umístění: Zvládne jak umístění v pokoji, tak venku. Dopřejte zelkově dostatek slunečního světla. V zimě venkovní bonsaj přeneste do mrazuvzdorného skleníku nebo garáže.

Teplota: Zelkova je dost nenáročný druh. Zvládá také velké rozmezí teplot. Ovšem ji ale ochraňujte před silnými zimními mrazy, či pokud žijete v zemi s opravdu horkými léty, tak ji umisťujte do polostínu v těch nejteplejších dnech. Zelkova pochází z východní Asie, kde je subtropické podnebí

Zalévání: Zelkovu je potřeba zalévat pravidelně. Nenechte kořeny vyschnout, ale zase to nepřehánějte, aby vám kořeny nezačaly hnít. Vyhněte vodě s větším obsahem vápníku.

Zemina: Bohatě si vystačíte se substrátem pro bonsaje

Hnojení: Hnojte buď organickým hnojivem jednou za čtyři týdny, nebo tekutým hnojivem každý týden. Hnojivo používejte v období růstu stromu.

Upravování: Drátujte nejlépe na podzim nebo v zimě. Zelkovu přesazujte jednou za dva až tři roky. Pro tuto bonsai se nejčastěji využívá styl koště, ale pravidlem to není. Můžete vyzkoušet i jiné styly, které dovolují růst bonsaji přímo nahoru.

Napsat komentář