Obecné informace:
Rostlina plodí, ale plody se běžně nejí a nepěstují se jako ovoce. Listy fíkovníku jsou lesklé a zelené v okrajích mohou být bělavé.
Náročnost: Malá
Vhodné umístění: Teplé slunné místo. Lepší je bonsai pěstovat uvnitř, ideální je prosluněná jižní strana domu. Rostlina by neměla být umístěna v místě, kde je průvan.
Teplota: Mladší rostliny nevystavujte příliš nízkým ani vysokým teplotám. Ideálně by měla být bonsai v místě, kde je více než 10 °C. Je vhodné myslet na to, že rostlina pochází ze subtropického podnebí, takže má radši teplo.
Zalévání: Voda, kterou fíkovník zaléváte, by měla být odstátá. Přes léto zalévejte často, v zimě zálivku je potřeba omezit.
Zemina: Využijte speciální substrát pro bonsaje a přidejte do něj trochu písku
Hnojení: Mladší rostliny je vhodné hnojit každých 14 dní od jara do podzimu tekutým hnojivem (nezapomeňte ho ředit) a také dvakrát za sezónu přidat organické hnojivo ve formě prášku. Starší rostliny stačí hnojit jednou měsíčně.
Upravování: Co se týče zastřihávání, nebojte se fíkovník zastřihávat průběžně přes rok. S drátováním začněte co nejdříve, dokud je bonsai mladá, a větve s kmenem jsou ještě měkké. Můžete drátovat kdykoliv v průběhu roku, ale nejlepší čas na to je na jaře, když se objevují nové výhonky. Přesazujte v zimě, před tím, než se objeví nové výhonky. Není potřeba ho často přesazovat. Styly fíkovníku mohou být různé, zajímavě například vypadají vzdušné kořeny (kořeny jsou odhalené nad zeminou), polokaskádový nebo kaskádový styl.