Hruškovec přelahodný (Avokádo) – Persea americana

Obecné informace: Tento strom plodí po cca třech letech od zasazení plody avokáda. Kvete brzy zjara. Květy jsou malé, bledě zelené, listy jsou jednoduché, tuhé a zelené.

Náročnost: Střední

Vhodné umístění: Avokádu se bude nejlépe dařit vevnitř, umístěné na prosluněném místě. V letních měsících můžete pěstovat avokádo venku například v polostínu.

Teplota: Ideální teplota pro tuto bonsai je 15-20 °C, nejnižší teplota, kterou snese je 0 °C, a to jen na pár hodin. Avokádo pochází ze subtropického podnebného pásu.

Zalévání: Bonsai zalévejte několikrát týdně. Při zalévání nechte půdu pořádně nasáknout, a pak zalévejte poté, co půda trochu proschne.

Zemina: Můžete použít klasický substrát pro bonsaje. Důležité je, aby půda hezky prosychala a nedržela příliš vody.

Hnojení: První rok hnojte jednou za dva měsíce, později jednou za 1-2 týdny v období vegetace.

Upravování: Při růstu musíte pravidelně zastříhávat, abyste podpořili růst větviček. Přesazujte jednou za dva až tři roky. Bohužel, pokud jste si vybrali avokádo jako strom pro vaši bonsai, musím vás zklamat. Tenhle druh nebude nikdy vypadat jako miniaturní strom, takže to vlastně nebude bonsai v pravém slova smyslu. Můžete ale udržovat malý vzrůst avokádového stromu pravidelným pečováním i něj.

Napsat komentář