Hvězdice levandulová– Grewia occidentalis

Obecné informace: Hvězdice může produkovat malé čtyřlaločné bobule červenofialové barvy, které na stromu dlouho vydrží. Kvete od května do listopadu malými hvězdicovitými fialovými kvítky. Listy hvězdice levandulové jsou malé a zelené.

Náročnost: Malá               

Vhodné umístění: Gréwie je spíše pokojová bonsai. Přes teplejší měsíce můžtete mít tuto bonsai umístěnou i venku, a to na slunné místo nebo do polostínu. Přestože snese i mírné mrazy, je lepší ji mít přes zimu umístěnou uvnitř, a to také na prosluněném stanovišti.

Teplota: Ideální teplota pro hvězdici se pohybuje mezi 10-21 °C. Je poměrně otužilá a měla by zvládat také krátkodobé mrazy. Jakmile však teplota klesá venku pod 10 °C, je lepší ji umístit dovnitř. Gréwie pochází z Jižní Afriky, kde je suché tropické podnebí.

Zalévání: Zalévejte, jakmile vrchní vrstva půdy začne být suchá. Dejte si pozor na to, aby vám zemina nevyschla celá, ani na to, abyste bonsai zbytečně nepřelévali.

Zemina: Vystačíte si s klasickým substrátem pro bonsaje. Je důležité, aby byla půda hezky provzdušněná.

Hnojení: Hnojte minimálně jednou za měsíc, ideálně každé dva týdny tekutým hnojivem.

Upravování: Zastřihávejte pravidelně přes celý rok, jelikož hvězdice roste poměrně rychle. Drátujte kdykoliv přes rok. Přesazujte zhruba jednou za dva roky. Styly si můžete vybrat různé, například vzpřímený, či šikmý styl, v kreativitě se meze nekladou.

Napsat komentář