Javor červený – Acer rubrum

Obecné informace: Brzy zjara kvete malými červenými kvítky, její listy jsou zelené. Na podzim však listy mění barvu na sytě červenou, oranžovou a žlutou.

Náročnost: Malá

Vhodné umístění: Javory se obvykle umisťují ven, a to na prosluněná místa. Dejte si ale pozor na přímé odpolední sluneční záření v létě, je totiž příliš silné. Při zimních mrazech ochraňujte kořenový systém bonsaje, pokud ji máte umístěnou venku, nebo ji přemístěte do chladné místnosti.

Teplota: Nejlépe se tomuto javoru daří v teplotách od 0°C až do cca 30°C. Tento javor pochází z Kanady, kde převažuje kontinentální podnebí.

Zalévání: Javor červený je potřeba pravidelně zalévat, obzvlášť v letních měsících. Pokud ji máte umístěnou v půdě, která nedrží moc dobře vodu, je potřeba ji zalévat ještě častěji.

Zemina: Zemina by měla být vlhká či mokrá. Je vhodné zajistit takovou půdu, která lépe drží vodu.

Hnojení: Od jara hnojte každý týden, na podzim jednou za dva týdny. S hnojením přestaňte v momentě, kdy listy javoru začnou měnit barvu.

Upravování: Javor červený roste rychle. Ideální je zastřihnout ji zjara, protože pak bude tato bonsai rychle růst před tím, než začne pučet. Drátovat můžete v průběhu celého roku. Mladé bonsaje přesazujte každý rok začátkem jara, ty starší, které už nerostou tak rychle, je vhodné přesazovat jednou za dva roky. Miska na bonsai by měla výt větší, než je obvyklé, většina javorů totiž chce mít větší množství kořenů. Pro tento strom se hodí velké množství stylů, například lesík či vzpřímený styl.

Napsat komentář