Obecné informace:
Tento druh fíkovníku plodí jedlé plody fíky, které se sklízí nejčastěji od září do října, kvete od března do července, barva květu je zelená, barva listů taktéž.
Náročnost: Malá
Vhodné umístění: Teplé slunné místo. Pokud bonsai pěstujete uvnitř, je ideální prosluněná jižní strana domu. V případě, kdy jste se rozhodli pěstovat ji venku, musíte v době prvních mrazů bonsai přemístit do skleníku nebo jiného místa, které má dostatek světla a nemrze tam. Na jaře ji umístěte nejprve do polostínu, aby si zvykla, a až poté na přímé slunce.
Teplota: Mladší rostliny nevystavujte příliš nízkým ani vysokým teplotám. Ty starší už jsou odolnější, snesou teploty až do -10 °C, přesto je vhodné myslet na to, že rostlina pochází ze subtropického podnebí, takže má radši teplo.
Zalévání: V letních měsících by měla být půda neustále navlhlá. V zimě, poté, co opadá listí, omezte zalévání na takové množství, aby mezi jednotlivým zaléváním byla půda skoro vyschlá.
Zemina: Využijte speciální substrát pro bonsaje a přidejte do něj trochu písku. Půda potřebuje být dostatečně provzdušněná
Hnojení: Mladší rostliny je vhodné hnojit každých 14 dní od jara do podzimu tekutým hnojivem (nezapomeňte ho ředit) a také dvakrát za sezónu přidat organické hnojivo ve formě prášku. Starší rostliny stačí hnojit jednou měsíčně.
Upravování: Co se týče zastřihávání, nebojte se fíkovník zastřihávat průběžně přes rok, dosáhnete tím malých lístků. S drátováním začněte co nejdříve, dokud je bonsai mladá, a větve s kmenem jsou ještě měkké. Můžete drátovat kdykoliv v průběhu roku, ale nejlepší čas na to je na jaře, když se objevují nové výhonky. Přesazujte v zimě, před tím, než se objeví nové výhonky každé dva roky. Styly fíkovníku mohou být různé, zajímavě například vypadají vzdušné kořeny (kořeny jsou odhalené nad zeminou), semikaskádový nebo kaskádový styl